Na Špičáku postaví novou restauraci, zázemí areálu i byty za 80 mil. Kč

21.04.2022

Největší investice od doby výstavby dosud sloužící čtyřsedačkové lanovky v roce 2005 startuje v těchto dnech v největším lyžařském areálu Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák. 
V železnorudském horském středisku postaví do začátku nastávající zimní sezony novou restauraci alpského střihu pro 250 hostů a kompletní zázemí pro půjčovnu, servis
lyžařského a snowboardového vybavení, úschovnu a administrativu areálu.

V další navazující etapě bude součástí celého komplexu i 7 bytů, z nichž jsou stále 3 ještě na prodej. Celková výše investice se pohybuje okolo 80 milionů korun a areál ji pokrývá v kombinaci bankovních úvěrů a vlastních zdrojů, které představují finance získané z prodeje zmíněných bytů. Díky nim je možné uskutečnit takto zásadní modernizaci zdejšího sportovního areálu.Nyní se po několikatýdenním vyklízení zakousla těžká technika do původních staveb ze 70. let minulého století, na jejichž půdorysu nový objekt bude stát. Jeho výstavba se uskuteční ve dvou hlavních etapách. Nejprve se dokončí restaurace v nadzemním podlaží s venkovní terasou, na kterou bude možno vstoupit z nástupu na lanovku, takže nebude potřeba zdolávat výškový handicap. "Tímto se na Špičáku poskytování gastro služeb posune o značnou úroveň výš. Je to obrovský krok dopředu pro infrastrukturu celého areálu. Její otevření zvedne úroveň občerstvení pro návštěvníky nejen v našem areálu,ale i v celé oblasti Železné Rudy," uvedl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

V první etapě dojde ještě v přízemí k otevření nové půjčovny, úschovny a servisu veškerého
lyžařského a snowboardového vybavení, takže je bude moci veřejnost také využívat již v prosinci 2022. Do nových administrativních prostor rovněž v přízemí se přestěhuje i management společnosti. Sedm bytů situovaných v blízkosti nástupu na lanovku by pak mělo být dokončeno v rámci druhé etapy v červenci 2023. Všechny mají rozlohu okolo 80 m2 (2 + KK) a jejich součástí jsou i garáže v suterénu budovy. "S dalšími zájemci průběžně jednáme. Věřím, že k termínu dokončení budou všechny prodané," pokračuje Kasík.

Restaurace s 250 místy (z toho více než polovina na venkovní terase) vylepší celkovou kapacitu
stravování. "Jenom naše provozovny od prosince 2022 nabídnou celkem 450 míst (včetně restaurace v chatě Blaženka a venkovním stanu před ní). Dalších 200 míst pak lze využít u jiných provozovatelů poblíž. Při průměrné denní návštěvnosti 1200 lyžařů jde myslím už o dostačující pokrytí těchto služeb, jejichž deficit řadě návštěvníků po mnoho let vadil," dodal Kasík.


Chata Blaženka bude mimo služeb restaurace s terasou i nadále poskytovat též ubytování. Stávající kanceláře areálu, které zde byly umístěny, by se měly proměnit na další pokoje. Chata Hanička dosud sloužící pro stravování v kombinaci s ubytováním je pak v majetku TJ Špičák. Její další využití bude tak na rozhodnutí této organizace.


Zdroj: skypaper

Potřebujete poradit s prodejem Vaší nemovitosti?

Napište nám, ozveme se vám.